HISTORIA

Rok 2004 był przełomowy w moim życiu zawodowym. Wtedy rozpoczęła się moja przygoda w prywatnej szkole językowej sygnowana moim nazwiskiem English In Company (w skrócie EIC). Ta przygoda połączona z pasją trwa do dziś.

Z dumą, zawsze podkreślam, że EIC nigdy nie potrzebowała reklamy, moją wizytówką byli słuchacze doskonale przygotowani do matury, certyfikatów, egzaminów gimnazjalnych, czy pracy w zagranicznych firmach.

Nie troszczyłam się o nabór uczniów na nowy rok, gdyż zawsze dzwoniły do mnie osoby z polecenia, zatroskani o przyszłość swoich dzieci rodzice, szefowie firm, w których pracowali moi kursanci.

W wyniku tej „bezpłatnej reklamy” zaistniała potrzeba rozbudowania szkoły. Znalazłam większe lokum, co ułatwiło również urozmaicenie oferty i dotarcie do coraz większego grona odbiorców.

Od 2008 roku uczymy w budynkach szkół, gdzie na co dzień uczęszczają dzieci. Jesteśmy w: Zagościńcu, Duczkach, Kobyłce i Wołominie. Zajęcia odbywające się w budynku szkoły są niewątpliwie wielkim udogodnieniem dla rodziców dzieci, którzy nie muszą wozić swoich pociech do szkół językowych, a pozostając w szkole, miejscu które znają, maluchy czują się bezpiecznie. Dzięki szkoleniu w EIC, w małych grupach dzieci mogą z pewnością patrzeć w przyszłość.

Milena Skarzyńska

CEL

Naszym celem, obok nauczania języków obcych, jest wykształcenie i rozwinięcie zdolności językowych u dzieci i u dorosłych.
Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą na nie uczęszczać, uczyć się i dobrze się bawić. Nie trzeba mieć podstawowych umiejętności, aby przyjść do nas. Nie są to zajęcia jedynie dla osób posiadających predyspozycje językowe, bo te mają wszyscy.
Jest to tylko kwestia chęci i dobrego podejścia.
Jeśli ktoś chce podążać razem z nami w tym kierunku – serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych w wieku od 2 do nawet 100 lat.

 

 

 

NASZA MISJA

Misją EIC jest nauczanie języków obcych na wysokim poziomie za niewielką cenę. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak niewiele osób stać na zakup kursu językowego za 2500 zł, a należy każdemu umożliwić podnoszenie kwalifikacji. Dlatego nasza szkoła stara się zachować jak najniższe ceny. Nie cierpi na tym jakość szkolenia.

Tablice multimedialne, tablety, interaktywne gry, klocki LEGO®, e-dziennik, to tylko niewielki wycinek tego, z czego mogą korzystać nasi uczniowie.

W dzisiejszym świecie znajomość przynajmniej języka angielskiego jest niezbędna do otrzymania dobrej pracy, czy wreszcie osiągnięcia sukcesu. Dlatego pomóżmy naszym dzieciom, czy sobie samym odnaleźć swoją przyszłą drogę, dzięki rozwojowi umiejętności językowych.

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy lektorami, którzy z zaangażowaniem i pasją przekazują swoją wiedzę. Dzięki nieustannemu kształceniu i obserwacji programów szkolnych na bieżąco korygujemy program nauczania tak, by nasi uczniowie jak najwięcej skorzystali z zajęć. Przy czym nie uczymy tak jak w szkole, nie bazujemy jedynie na programach szkolnych, nie uczymy tylko „pod klasówkę czy egzamin”. To nie prowadzi do celu. Uczymy dzieci myśleć, sięgać po niezbędne materiały, by samodzielnie rozwiązały problemy.

Od dawna obserwujemy trend w szkołach „zabijania kreatywności” u dzieci. Kreatywności, która w dorosłym życiu będzie niezbędna do pracy w grupie czy na samodzielnym stanowisku.

My tą kreatywność pobudzamy.

Pracujemy metodami, które budują u dzieci wyobraźnie. Przykładem może być użycie podczas zajęć klocków typu Lego® . Jesteśmy pierwszą szkołą w Polsce, która buduje wyrazy, czy całe zdania z klocków. Pokazujemy na klockach całe struktury gramatyczne.

„Prawdziwa kreatywność pochodzi ze znalezienia swojego środka wyrazu, z bycia w swoim żywiole” pisał Ken Robinson w Obliczach Umysłu.

My znaleźliśmy na to sposób – klocki LEGO®! Dzięki wspólnej zabawie z klockami LEGO® podczas zajęć, wspólnej aktywności, dzieci z ogromnym entuzjazmem przychodzą na lekcje i z niecierpliwością po ich zakończeniu czekają na kolejne. Dzięki zaangażowaniu wyobraźni i twórczego myślenia poszerzamy horyzonty myślowe i umiejętności oraz uczymy się zauważać i doceniać różne punkty widzenia.  Dzieci same „nakręcają” swoją wyobraźnie pokazując sobie i innym własne możliwości językowe dzięki twórczości z klockami LEGO®.

Działa na wyobraźnie, nieprawdaż?

Dwa lata temu nawiązaliśmy współpracę z Grzegorzem Śpiewakiem, twórcą innowacyjnej metody DeDomo. Angielski metodą deDOMO to pierwszy projekt szkoleniowy stworzony przez rodzica dla rodziców! Wspólnie staramy się „zarazić” dzieci pasją do nauki języka angielskiego.

Aby zapoznać się bliżej z naszymi metodami nauczania odwiedź zakładkę „Metody”.

 

Nie wiesz jak zacząć?

Przyjdź do Nas i dowiedz się więcej!

Odpowiemy na każde Twoje pytanie!