KURSY WYJAZDOWE

W naszej ofercie znajdą Państwo również zagraniczne kursy językowe. Od wielu lat współpracujemy z Biurem Wyjazdów Językowych ATAS.

To sprawdzona firma o długiej tradycji. Aby jak najwięcej nauczyć się w zagranicznej szkole, należy dokładnie przeanalizować jaki kurs chcemy wybrać.

Dostępne są:

• Kursy standardowe

– najbardziej popularne, które gwarantują podniesienie ogólnych umiejętności językowych, czyli zasobu słownictwa, pisania, mówienia i czytania w języku obcym. Przeznaczone są dla osób, które chcą swobodnie komunikować się w języku obcym w codziennych sytuacjach. Obejmują (w zależności od szkoły) od 15 do 20 lekcji tygodniowo. Wolny czas można więc przeznaczyć na zwiedzanie i poznawanie kultury kraju, który wybraliśmy.

• Kursy intensywne

– w przypadku przygotowań do egzaminów językowych najlepiej wybrać ten rodzaj kursu. Obejmują 25-30 lekcji tygodniowo (rano i po południu).

• Kursy super intensywne

– przeznaczone dla osób, które lubią bardzo intensywną naukę i są gotowe poświęcić na nią większość swojego czasu. Ilość lekcji to 30-40 lekcji tygodniowo.

• Kursy indywidualne

– to nauka 1:1 uczeń z nauczycielem. Tempo i rodzaj przerabianego materiału jest dobierana do indywidualnych potrzeb i życzeń kursanta. Jedną z opcji jest tu także pobyt i nauka bezpośrednio w domu u nauczyciela.

• Kursy specjalistyczne

– Naukę w przypadku tej gamy kursów prowadzą nauczyciele języków, którzy są wyspecjalizowani w danej dziedzinie. Czy będzie to zarządzanie, hotelarstwo, prawo i medycyna czy też media studenci zawsze pogłębiają wiedzę z interesującej ich dziedziny, przez nich samych wybranej.

• Kursy wakacyjne

– podczas miesięcy letnich wiele szkół ma w swojej ofercie atrakcyjny program zajęć pozalekcyjnych, różnorodne wycieczki, program rekreacyjno – sportowy i turystyczny wliczone są w cenę kursu. Jednym słowem to znakomicie zorganizowane wakacje obejmujące naukę, sport, rozrywkę i zwiedzanie.

• Kursy grupowe– wyjazdowe

– Na życzenie klientów EIC organizuje także wyjazdy na językowe kursy grupowe. Odbywają się one w jednonarodowościowych grupach a ich czas jest uzależniony od szkoły i czasu trwania kursu. W każdym wypadku przy dokonywaniu rezerwacji należy upewnić się czy klasy będą jedno czy wielonarodowościowe. W wypadku wyjazdów grupowych dużą zaletą są zorganizowane dla uczestników kursu zajęcia pozalekcyjne. Kurs obejmuje 15-20 godzin lekcyjnych tygodniowo, lecz na życzenie klienta może zostać zwiększona. Zgłoszenia należy kierować bezpośrednio do biura EIC. W przypadku wyjazdów grupowych można uzyskać atrakcyjny rabat od cen katalogowych.

• Kursy egzaminacyjne

– to kursy profilowane tak, by jak najlepiej przygotować się do egzaminu językowego tzw. certyfikatu. Są to m.in. (ZD – Zertifikat Deutsch, ZMP – Zentrale Mittelstufeprufung, FCE – First Certificate in English, CAE – Certificate in Advanced English, CPE – Certificate of Proficiency in English, TOEFL- Test of English as a Foreign Language, IELTS – International English Language Testing System, TOEIC-Test Of English for International Communication, DELF – Diplome d’Etudes en Langue Francaise.

Należy się zastanowić jak długo chcecie Państwo się uczyć.

Minimalny czas nie może być krótszy niż dwa tygodnie. Wyjątkiem są kursy specjalistyczne, super intensywne i grupowe, które trwają minimum jeden tydzień.

Zajęcia lekcyjne odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast w weekendy szkoły językowe oferują różnego rodzaju wycieczki oraz program rekreacyjny.

Dobór kursu należy również uzależnić od poziomu zaawansowania (od podstawowego do zaawansowanego). Można również znaleźć w naszej ofercie kursy dla osób dopiero zaczynających przygodę z językiem obcym. Z reguły w poniedziałek każda z osób zapisanych na kurs pisze test kwalifikacyjny, który określi jaki mamy poziom znajomości języka obcego i dopiero wtedy zostajemy przydzieleni do odpowiedniej grupy zaawansowania.

Grupy są międzynarodowe i liczą od 6 do 16 osób

-liczba jest uzależniona od wybranej szkoły i sezonu. Wszystkie szkoły posiadają rekomendacje: British Council, EnglishUK, FIYTO, RELSA, ALTO, EAQUALS, FADAF, IALC, FADAF, SOUFFLE, NAFSA, Union Latina i inne.

Dla rodziców, którzy chcą by ich dziecko kształciło się za granicą

proponujemy szkołę średnidą.

Program nauczania w szkole średniej jest prowadzony w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Irlandii oraz Niemczech przez renomowane organizacje międzynarodowe. Jak wskazuje nazwa przeznaczony jest głównie dla młodzieży (14-18 lat). Każda osoba wybierająca zagraniczną szkołę jest pod opieką fundacji oraz lokalnego koordynatora. Zakwaterowanie i wyżywienie zapewniają odpowiednio wyselekcjonowane lokalne rodziny, przez co dziecko nawet w domu, na kwaterze, uczy się mówić w języku obcym. Nauka jest prowadzona w prywatnej lub publicznej szkole średniej.