SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

lektorzyCoaching dla nauczyciela

Jak mam być zaangażowanym i skutecznym nauczycielem?

 

 

Każdy na początku swojej drogi jako nauczyciel i wychowawca zastanawia się nad tym właśnie pytaniem. Pomożemy Ci na nie odpowiedzieć. Dzięki szkoleniu coaching’owemu dla nauczycieli wskażemy Ci jak zamienić pytanie na działanie.

Czym jest coaching dla nauczyciela?

• podniesieniem zaangażowania nauczyciela
• efektem dydaktycznym i wychowawczym u uczniów
By poprawić to, co dzieje się wokół nas zacznijmy od zmian u siebie, w swojej pracy. Dzięki temu wpłyniemy na zmiany u innych. Już po krótkim czasie zauważymy efekty u uczniów. Będzie nam łatwiej pracować, jeśli zobaczymy, że to czego nauczyliśmy się na szkoleniu faktycznie działa.

Czego oczekują inni…

Każdy oczekuje od nauczyciela rozległej wiedzy, umiejętności i dbałości, by dzieci miały dobre wyniki w nauce. Nauczyciel musi także stymulować uczniów, by rozwijali swoje zainteresowania i osiągały cele. Do tego sprawi, że uczniowie staną się odpowiedzialni i będą radzić sobie w dorosłym życiu. Pragniemy również by nauczyciel troszczył się o relacje szkoła – rodzic, a także będzie wspierał rodziców w dobrym wychowaniu dziecka. To nie wszystko. Nauczyciel wreszcie powinien z zaangażowaniem i pasją prowadzić każdą lekcję, wypełniać dokumentację i na bieżąco poszerzać horyzonty swojej wiedzy zgodnie z nowymi trendami. Przy tym wszystkim nauczyciel musi wykazać się w pracy na rzecz szkoły i będzie zawsze uśmiechnięty, energiczny i z radością będzie podejmował każde wyzwania. Takie są oczekiwania…

Jak być dobrym nauczycielem?

Wszystko to jest w Twoim zasięgu! Po szkoleniu będziesz bez przeszkód pokazywać uczniom jak skutecznie i zaangażowaniem się uczyć, a Twoje lekcje już nigdy nie będą nudne. Pewnie wydaje Ci się, że to nie działa, ale gdy spróbujesz, już po pierwszych godzinach szkolenia będziesz wiedział, że było warto. Coaching, zmienił sposób patrzenia na życie i poprawił jego jakość już u wielu osób, nie tylko wśród nauczycieli. Oczywiście nie możemy obiecać, że będzie to łatwe i stanie się od razu. Zmiany wymagają, czasu, wytężonej pracy, konsekwencji i wytrwałości, a w tym pomoże ci coach, który pokaże Ci drogę do osiągnięcia celu i będzie wspierał Cię w każdym działaniu. Coach będzie na każdym kroku motywował cię do działania i nie pozwoli Ci się poddać.

Spróbuj – Chcieć to móc!